Keraminių, granitinių, nerūdijančio plieno ir tectonite plautuvių pliusai ir minusai

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” equal_height=”yes” content_placement=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” shape_type=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”2/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Plautuvės

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][nectar_cta btn_style=”see-through” heading_tag=”h5″ text_color=”#f3cc28″ link_type=”new_tab” alignment=”right” link_text=”Peržiūrėti visas” url=”https://www.laikasnamams.lt/santechnika/plautuves/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]Plautuvė – būtinas elementas kiekvienoje virtuvėje. Plautuvės (dažnai mūsų šalyje dar vadinamos kriauklėmis) skiriasi savo forma ir medžiagomis iš kurių jos yra pagamintos. Šio straipsnio tikslas – Jums paaiškinti sudedamąsias plautuvės dalis ir skirtumus tarp medžiagų, iš kurių jos pagamintos. Žinant šiuos skirtumus, tikime, jog klientas galės lengviau apsispręsti ir pasirinkti tinkamiausią plautuvę.

Plautuvių sudedamosios dalys.
    Visos plautuvės sudarytos iš pagrindinio korpuso ir ventilio (retais atvejais dar ir atskirų ventilio komponentų bei plautuvės aksesuarų). Plautuvės ventilis- tai plautuvėje esančių angų vandeniui nutekėti jungiamasis elementas. Plautuvės ventilio dėka, mes galime plautuvės nuotekas pajungti į kanalizacijos vamzdį standartiniu sifonu. Ventilyje esančios grotelės daugeliu atveju atlieka grubaus filtro funkciją, nes plautuvės dugne statomos grotelės lengvai išsiima ir sulaiko visas didesnių gabaritų šiukšles. Šiuo metu rinkoje galime rasti keturių rūšių ventilius: integruotą, užkemšamą, ekscentrinį ir, mūsų taip vadinamą standartinį.

    Standartinis plautuvės ventilis neturi jokių išimamų grotelių. Jis yra 1,5 colio skersmens ir dažniausiai naudojamas pačiose pigiausiose plautuvėse. Toks ventilis negali būti valdomas paspaudimu arba rankenėle, o dažniausiai užkemšamas guminiu kaiščiu. Tokio tipo ventilis yra labai nepraktiškas, nes dažnai užsikemša.
    Užkemšamas ventilis – tai 3,5 colio skersmens ventilis, kuris turi lengvai išimamas dugno groteles ir gali būti užspaudžiamas ir atspaudžiamas paspaudus plautuvės dugne esančias groteles. Šis ventilis yra paprastas naudoti. Jis kur kas patogesnis ir praktiškesnis, lyginant su pirmuoju.
    Ekscentrinis ventilis – tai 3,5 colio skersmens ventilis, kuris turi lengvai išimamas dugno groteles ir gali būti užspaudžiamas ir atspaudžiamas pasukus ant plautuvės briaunos sumontuotą rankenėlę.
    Integruotas ventilis – tai šiek tiek kitokios struktūros ventilis.  Besiūlė ventilio forma apsaugo nuo to, kad išleidimo zonoje nesikauptų nešvarumai. Kai nėra siūlių ir sandarinimo žiedo, valyti tokį ventilį tampa labai paprasta. Šis sprendimas apsaugo plautuvę nuo bakterijų kaupimosi, tad yra kur kas higieniškesnis už standartinį ventilį, tačiau verta atkreipti dėmesį, tiems, kurie planuoja turėti šiukšlių smulkintuvą. Šis ventilis nėra pritaikytas tokiems prietaisams.

Lietuvos rinkoje galima rasti: nerūdijančio plieno, granitinių (akmens masės), keraminių (tankintos keramikos ir standartinės) bei sintetinės medžiagos plautuvių (tectonite). Kiekviena iš šių medžiagų turi savo privalumus bei trūkumus.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” equal_height=”yes” content_placement=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” shape_type=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”2/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Plieninės plautuvės

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][nectar_cta btn_style=”see-through” heading_tag=”h5″ text_color=”#f3cc28″ link_type=”new_tab” alignment=”right” link_text=”Įsigyti” url=”https://www.laikasnamams.lt/santechnika/plautuves/nerudijancio-plieno-plautuves/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]Renkantis nerūdijančio plieno plautuvę, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į gamintoją bei kainą. Naivu tikėtis ilgaamžio produkto už labai mažą kainą. Nerūdijančio plieno plautuvės gali būti gaminamos štampavimo arba virinimo būdu.  Štampuotos plautuvės yra pigiausios, nes jų gamyboje naudojamas plonesnis plienas ir pats pagaminimo procesas yra greitas. Štampuojant iš plieno lakšto, plautuvė įgauna būtent tokią formą, kurią ir matome. Tačiau šiuo būdu negalima pagaminti gilaus plautuvės dubens (gylis siekia iki 15 centimetrų), o per tempimo – linkimo vietas metalas suplonėja.

Daugelį štampuotų plautuvių galima pasirinkti su linijiniu paviršiumi. Šis paviršius turi labai mažus iškilimus, kurių pagrindinė funkcija maskuoti plautuvės įbrėžimus. Tačiau tai nereiškia, jog plautuvė tampa visiškai atspari įbrėžimams. Didžiausias tokių plautuvių minusas yra nedidelis jų gylis, didesnis krentančio vandens garsas ir dėl plonesnio metalo nestabilus maišytuvo tvirtinimas.

Virinimo būdu pagaminta plautuvė yra gaminama iš storesnio nerūdijančio plieno lakšto. Dubuo ir nusausinimo plokštuma yra sujungiami virinant. Tokiu būdu pagaminta plautuvė yra kur kas tvirtesnė nei pagaminta štampavimo būdu. Jos dubuo yra gerokai gilesnis ir gali siekti iki 20 cm. Šio tipo plautuvių minusas – kaina, tiek dėl brangesnių gamybai naudojamų medžiagų, tiek dėl žymiai ilgesnio gamybos proceso laiko.
Dažnai klientams iškyla klausimas, kam pirkti Blanco ar Franke plautuvę, kai panašią kito gamintojo plautuvę galima įsigyti pigiau?

Dauguma rinkoje pigesnes plautuves siūlančių gamintojų, tai daro taupydami medžiagos sąskaita. Jie naudoja plonesnį arįba prastesnės sudėties nerūdijantį plieną. Pigios plautuvės savo išvaizda gali būti labai panašios į brangesnes, tačiau jų kokybė gali toli gražu neatitikti. Tinkamos rūšies plieno plautuvė naudinga tuo, kad ji nereaguoja su ant plautuvės padėtais daiktais ar užpiltais chemiškai aktyvesniais skysčiais. Netinkamo plieno plautuvėse pažeidimų vietose atsiras rūdžių. Plieno storis turėtų būti ne mažesnis nei 0,6 mm, nes nukritęs į plautuvę sunkesnis daiktas gali palikti žymę. Potencialiai apsisaugoti nuo prastos kokybės metalo plautuvės galima su paprastu magnetu, kuris į nerūdijantį plieną turėtų nereaguoti. Jeigu magnetas prilipo, plautuvė pagaminta iš paprasto plieno.

Nerūdijančio plieno plautuvių pagrindinis privalumas – itin paprasta priežiūra, nes paviršius neįgeria dėmių yra atsparus karščiui. Jų paviršius yra lygesnis, todėl jos higieniškesnės. Nors plautuvių kainos labai svyruoja, tačiau lyginant bendrą lygį, šios medžiagos plautuvės yra pigesnės.
Nerūdijančio plieno plautuvių pagrindiniai trūkumai: a) didesnis krintančio vandens garsas lyginant su kitomis plautuvių rūšimis. b) Plieno atspalvio tamsėjimas bėgant naudojimo laikui. c) Gana lengvai pažeidžiamas paviršius, matosi įbrėžimai. d) netinkamas sprendimas, norintiems tolygaus stalviršio[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” equal_height=”yes” content_placement=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” shape_type=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”2/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Granitinės (akmens masės) plautuvės

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][nectar_cta btn_style=”see-through” heading_tag=”h5″ text_color=”#f3cc28″ link_type=”new_tab” alignment=”right” link_text=”Įsigyti” url=”https://www.laikasnamams.lt/santechnika/plautuves/akmens-mases-plautuves/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]Šios medžiagos plautuvės yra gaminamos iš kvarcinio granito miltelių bei akrilo. Granitas leidžia išlaikyti natūralaus akmens atsparumą bei spalvas, o akrilas atlieka rišamosios medžiagos funkcijas, kas leidžia išlieti įvairių formų plautuves. Šių medžiagų proporcija yra 80% granito ir 20% akrilo. Tai turi didelės reikšmės plautuvės tvirtumui, karščio, smūgių bei įbrėžimų atsparumui.

Deja, kai kurie gamintojai, naudoja prastesnius mišinius arba granitiniu mišiniu dengia tik viršutinį sluoksnį. Laikui bėgant tokios plautuvės gali pakeisti spalvą arba nuo užsistovėjusių maisto likučių ant jų gali atsirasti dėmių. Dar blogiau, jeigu konstrukcija skyla neatlaikiusi karšto ir šalto vandens poveikio. Svarbu, kad plautuvės sienelės būtų vientisos masės, ir net atsiradus mechaniniams pažeidimams nekeistų nei spalvos, nei struktūros.

Granitinių plautuvių pagrindiniai privalumai: a) tinkamos kokybės plautuvė pasižymi atsparumu įbrėžimams, UV spinduliams bei karščiui. b) kokybiškos granito plautuvės nepraranda savo pradinės spalvos, net naudojant ją itin intensyviai, o atsiradusios dėmės nuo paliktų maisto likučių, lengvai nuvalomos melamino kempinėlėmis. c) lyginant su nerūdijančio plieno plautuvėmis, į granitines plautuves krentantis vanduo sukelia kur kas mažesnį ir duslesnį garsą, todėl suteikia didesnio komforto jausmą. d) Pasirinkus akmens masės plautuvę, siekiant vientiso stiliaus virtuvėje, galima įsigyti ir tokios pat spalvos virtuvinį maišytuvą.

Akmens masės plautuvių pagrindiniai trūkumai: norint išlaikyti pastovią švarą, šios medžiagos plautuvės reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros. Tai nereiškia, jog po kiekvieno naudojimosi reikia pulti ir šveisti plautuvės, tačiau ją apiplauti tikrai verta. Dažnai susiduriama su klausimu, kaip panaikinti kalkių dėmes, atsiradusias ant plautuvės. Rekomenduojame retkarčiais plautuvę nuvalyti su citrinos rūgšties ir karšto vandens mišiniu. Į pusę puodelio karšo vandens įberti šaukštelį citrinos rūgšties, ištirpinti, kempinėle išvalyti plautuvę, palikti 15 minučių ir vėliau  nuplauti švariu vandeniu. Vizualius valymo pavyzdžius galite pamatyti šiame video.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=LaXjdHziUiU”][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” equal_height=”yes” content_placement=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” shape_type=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”2/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Keraminės plautuvės

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][nectar_cta btn_style=”see-through” heading_tag=”h5″ text_color=”#f3cc28″ link_type=”new_tab” alignment=”right” link_text=”Įsigyti” url=”https://www.laikasnamams.lt/santechnika/plautuves/keramines-plautuves/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

Šios medžiagos plautuvės pasižymi geriausiomis savybėmis. Jos pačios higieniškiausios. Vokiečių gamintojų keraminės plautuvės yra iš tankintos keramikos, kuri yra daug atsparesnė smūgiams lyginant su standartine keramika. Nereikia bijoti, jog tankintos keramikos plautuvė skils nuo smūgio. Ją sudaužyti galima, tačiau norint tai padaryti tikrai reikės pasistengti. Pagrindiniai tokios plautuvės privalumai:
a) Ji itin higienška. Dėl mikroskopiniu lygmeniu itin lygaus plautuvės paviršiaus, prie jos praktiškai neprikimba nešvarumai ir tai užtikrina didesnę higieną Jūsų virtuvėje ir tuo smarkiai lenkia granitines bei sintetines plautuves. b) Tokios plautuvės visiškai atsparios karščiui ir šalčio svyravimams. c) Dėl keramikos, vandens kritimas nesukelia nemalonių garsų. d) Ypač patogus plautvės ventilio valdymas su nuspaudžiama ventilio rankenėle. e) Galima pasirinkti matinį arba blizgų paviršių, kurie interjere atrodo prabangiau lyginant su kitų rūšių plautuvėmis. f) Gilus dubuo. Dėl gamybos ypatumų, šios plautuvės yra pakankamai gilios.
Greičiausiai vienintelis tokių plautuvių minusas, jog jos yra brangesnės lyginant su kitų rūšių plautuvėmis.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” equal_height=”yes” content_placement=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” shape_type=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”2/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

(Sintetinės) Tectonite plautuvės

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][nectar_cta btn_style=”see-through” heading_tag=”h5″ text_color=”#f3cc28″ link_type=”new_tab” alignment=”right” link_text=”Įsigyti” url=”https://www.laikasnamams.lt/santechnika/plautuves/tectonite-plautuves/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]Tectonite – tai pakankamai nauja, sintetinė medžiaga, sudaryta iš stiklo pluošto bei poliesterio dervos junginio ir padengta liejimo masės danga. Gaminama plautuvė yra iš natūralių medžiagų, todėl yra 100% perdirbama ir nekensminga aplinkai. Šios medžiagos plautuvės savo ypatumais panašios į akmens masės plautuves ir pasižymi atsparumu karščiui, smūgiams, dėmėms bei UV spinduliams. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog sintetinės medžiagos plautuvės atspalviai yra padengti tik jos paviršiuje, kai tuo tarpu akmens masės plautuvės spalvos yra vientisos per visą plautuvės medžiagą.
Sintetinių plautuvių privalumas yra kaina, Tectonite plautuvės savo išvaizda yra panašios į akmens masės (granitines) plautuves, tad ieškant pigių alternatyvų, tai vienas iš galimų sprendimų.
Sintetinių plautuvių trūkumai: šios medžiagos plautuvės turi kur kas siauresnį modelių bei spalvų pasirinkimą, todėl ne visuomet gali atitikti pirkėjo poreikius. Prie šių plautuvių taip pat nėra galimybės pasirinkti specializuotų priedų (pritaikytų pjaustymo lentelių, ar nuvarvėjimo indų). Jų parametrai prastesni nei granitiių plautuvių. Sintetinių plautuvių paviršiuje nėra sidabro jonų, kas neužtirkina bakterijų sunaikinimo, kaip tai yra  granitnių plautuvių atveju.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]