Sklandžiam aptarnavimo internetu proceso užtikrinimui "LaikasNamams" svetainėje naudojame slapukus. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą- Duomenų apsauga ir Privatumo politika

Suprantu
Prekių kategorijos
Turite klausimų?

PraustuvaiAprašymas

4 vonios praustuvų montavimo tipai

1. Baldinis praustuvas – Šio tipo praustuvai yra statomi ant spintelės briaunų. Paprastai tokio tipo gaminiai turi lygius kraštus bei lygų dugno paviršių, ties briaunomis, jog būtų patogu praustuvą įstatyti į spintelę. Gaminiai dažniausiai atlieka ir stalviršio funkciją, todėl prie dubens dažniausiai būna platesnės briaunos, susidėti reikmėms. Tokio tipo praustuvų gamintojai siūlo kartu įsigyti ir jiems pritaikytas spinteles, tačiau jos dėl vienokių ar kitokių priežasčių dažniausiai jos neatitinka vartotojo lūkesčių, tad pasirenkama kliautis baldininkais. Nusprendus, jog vonios kambaryje norite matyti būtent tokio tipo praustuvą, reikėtų pirmiausiai pasirūpinti būtent praustuvo išsirinkimu, nes prie jo baldininkai gamins vonios spintelę. Jau turint vonios spintelę, parinkti jai tinkamą praustuvą yra didelis iššūkis, kuris dažnu atveju tampa ir brangiu.

 

2. Pastatomas praustuvas - Tai šlifuotą dugną turintys dubenys. Smarkiai populiarėjantys praustuvai turi itin platų dydžių, formų bei medžiagų pasirinkimą. Jie taip pat gali būti įvairių spalvų. Renkantis tokio tipo gaminį, reikėtų atsižvelgti ir numatyti jam tinkantį maišytuvą. Dažniausiai pasitaikanti problema, kai pastatytas dubuo yra pakankamai aukštas, tad pasirenkamas per žemas maišytuvas. Nors patogumas yra individualus reikalas, mūsų vertinimu nuo vandens išbėgimo maišytuve iki praustuvo briaunos atstumas turi būti ne mažesnis nei 8cm. Maišytuvas bus montuojamas šalia praustuvo, todėl reikėtų atsižvelgti ir į vandens valdymo svirtelę. Jei praustuvas yra aukštomis briaunomis, maišytuvo svirtelė turėtų būti viršuje. Kitu atveju svirtelė gali trukdyti patogiai valdyti vandenį.

 

3. įleidžiamas praustuvas – Prieš renkantis šį tipą, reikėtų įsitikinti, jog Jūsų pasirinktas stalviršis vonios kambaryje yra drėgmei atsparus. Įleidus praustuvą į paprastą stalviršį, nuo drėgmės jis bus pažeistas, ko pasekoje viską reikės keisti. Svarstant šį variantą, taip pat reikėtų numatyti ir maišytuvo vietą stalviršyje, todėl praustuvui skirta anga neturėtų būti prie pat stalviršio briaunų.

 

4. pakabinamas praustuvas - Gaminiai turi angas tvirtinimo elementams, tad paruošus vietą sienoje, jie kabinami ant tvirtinimų. Jei pasirinktas praustuvas itin masyvus, dažniausiai gamintojas rekomenduoja tvirtinti su papildomais laikikliais, dėl saugumo. Po šiuo praustuvu dažnu atveju būna atvira erdvė, todėl verta rinktis gražiai atrodančius, chromuotus sifonus bei kampinius ventilius, maišytuvo prijungimui. Stengiantis išlaikyti vientisą vonios stilių, galima rinktis gamintojų siūlomus, tarpusavyje suderintus maišytuvus, sifonus bei kitus vonios kambario aksesuarus.

 

Keraminis ar akmens masės praustuvas?

Kalbant apie medžiagą – keramikos glazūra yra lygesnė, lyginant su akmens mase (žinoma, mikroskopiniame lygyje, kurio “plika akimi” nepamatysite). Dėl šios priežasties, prie keramikos gaminių mažiau “kimba” nešvarumai, o prižiūrėti juos kur kas paprasčiau. Turint akmens masės praustuvą, laikui bėgant, jis savo mikroskopinėse porose pradeda kaupti nešvarumus, kuriems išvalyti tenka skirti vis daugiau laiko arba agresyvesnių valiklių.

Vonios kriauklės komplektacija

Visi parduodami keramikos gaminiai neturi savo komplektacijose dugno vožtuvų, sifonų ar maišytuvų. Parduodamas tik pats praustuvas. Keramikos gamintojai komplektuoti reikiamas dalis palieka vartotojams dėl labai paprastos priežasties – kiekvienas vonios kambarys yra labai individualus, todėl parinkti universalius daiktus, tinkančius prie Jūsų poreikių ar stiliaus praktiškai neįmanoma. Paliekama laisvė pasirinkti kokios formos ar spalvos sifono norite prie praustuvo, kokio tipo bus maišytuvas ar dugno vožtuvas.