Sklandžiam aptarnavimo internetu proceso užtikrinimui "LaikasNamams" svetainėje naudojame slapukus. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą- Duomenų apsauga ir Privatumo politika

Suprantu
Prekių kategorijos
Turite klausimų?

VoniosAprašymas

Vonios – renkamės geriausią!


Renkantis daiktus, kurie tikimasi, jog tarnaus 5, 10 ir daugiau metų visi neišvengiamai susiduriame su kylančiomis dilemomis. Ypatingai paieškų pradžioje, kuomet nenutuokiame ko mums tiksliai reikia, kokia yra pasiūla, naujovės, daiktų privalumai bei trūkumai. Visa tai galioja ir renkantis vonią Jūsų naujai rengiamam vonios kambariui. Šias problemas mes suprantame ir visuomet stengiamės būti kelrodžiais, plačiuose ir painiuose pasirinkimuose.

Iš ties, gyvename laiku, kuomet galime rinktis iš daugybės gamintojų, įvairiomis kainomis, iš įvairių medžiagų, dydžių, spalvų bei formų. Įvairovė tokia plati, jog panašu, kad kiekvienas gaminys pritaikytas būtent Jums, tačiau iš praktikos, galime pastebėti, jog tai sukelia nemažą sunkumą išsirinkti ir nuspręsti ko iš tiesų Jūs norite ir Jums reikia. Žemiau trumpai aprašėme bendrus vonių bruožus, medžiagų skirtumus, formų privalumus bei populiaresnių gamintojų apžvalgas. Suprantame, jog tai nebūtinai atsakys į visus Jums kylančius klausimus, todėl stengsimės plėsti aprašus ir žinoma, visuomet laukiame Jūsų klausimų, į kuriuos mielai atsakysime Jums indvidualiai.

Trumpos nuorodos apie tai ką sužinosite

Vonių medžiagų pasirinkimas. Jų privalumai ir trūkumai

Vonių tipai

Populiarūs vonių gamintojai

Trumpai apie medžiagas iš kurių pagamintos vonios


Pirmas, natūraliai kylantis klausimas – kokios medžiagos vonios yra geriausios? Būtent į šį klausimą Jums padėsime atsakyti, nes atsakymas yra indvidualus, priklausantis nuo konkrečios žmogaus situacijos. Bendraujant su klientais, dalyvaujant seminaruose bei kiekvieną dieną liečiant šiuos gaminius, turime surinkę nemažą žinių bagažą, kuriuo norime pasidalinti. Tai ne tik mūsų pačių nuomonė, tačiau ir esamų klientų pastebėjimai bei potyriai.

 

AKRILINĖS VONIOS

 

Vienas iš populiariausių pasirinkimų. Tai specializuota polimerinė medžiaga, pasižyminti lengvumu, kietumu. Akrilas būna skirtingas ir kiekvienas gamintojas naudoja specifinės rūšies akrilo lakštus. Kokybiškas akrilas negeltonuoja nuo UV spindulių ar aplinkos poveikio. Pakeisti spalvą jis gali tik veikiamas iš išorės- kalkių ar dažų. Iš kokybiškų akrilo lakštų formuojamos vonios. Vėliau išorinė šių vonių pusė dengiama stiklo pluoštu. Vyrauja įvairios nuomonės dėl vonių ilgaamžiškumo, tačiau galime drąsiai teigti, jog patikimo gamintojo akrilinės vonios Jums tarnaus ne vienerius metus nesukeldamos jokių rūpesčių. Per daugelį metų mes turėjome galimybę susiformuoti nuomonę apie įvairius gamintojus ir jų gaminių kokybę.

Remdamiesi patirtimi mes pasirinkome prekiauti kokybę vertinančių gamintojų produkcija. Būtent todėl dabar nesulaukiame atsiliepimų, dėl prastos kokybės gaminių. Kalbant apie vonios storį, galima rasti daug informacijos – tai gali būti ir 4mm, 6mm ar 8mm. Tačiau atkreipiame dėmesį, jog pati medžiaga gali būti ne vienodos kokybės. Pagrindinė dedamoji vonių gamybos kainoje yra medžiaga, todėl siūlome atidžiai vertinti itin pigias vonias, jei kalbame apie ilgaamžiškumą. Šiek tiek trumpiau apie pačią medžiagą:

Privalumai - Lengva medžiaga, todėl vonios nėra sunkios – nesukelia problemų ją užnešti į namo antrą ar bet kurį aukščiau esantį aukštą. Akrilas – šilta medžiaga, todėl net tuščią vonią malonu liesti. Dėl medžiagos lankstumo, akrilinės vonios turi itin platų dydžių bei formų pasirinkimą. Dėl medžiagos specifikos, galimas labai platus vonių dizaino pasirinkimas. Akrilas nekeičia spalvos, jį lengva prižiūrėti skystosiomis valymo priemonėmis, o atsiradus įbrėžimams – nesunkiai restauruojamas poliruojant. Jei planuojate vonios kambaryje įsirengti nuosavą SPA - į akrilines vonias galima montuoti hidromasažines sistemas.

Trūkumai – Tai minkštesnė medžiaga lyginant su metalu, todėl reikalauja atsargumo su cheminėmis bei abrazyvinių dalelių turinčiomis medžiagomis. Šios vonios yra pakankamai plonos, todėl prasčiau išlaiko vandens šilumą. Akrilinės vonios nėra tokios stabilios, lyginant su akmens masės voniomis. Dėl stabilumo kompensavimo, jų tvirtinimo detalių yra daugiau lyginant su kitų rūšių voniomis. Akrilinės vonios dažniausiai montuojamos ant metalinių atramų (kojelių), o išorinė vonios pusė yra padengta stiklo pluošto audiniu, todėl neišvengiamai turėsite montuoti gamintojo apdailinę plokštę arba pačių sugalvotą uždangą. Beje, kiekvienas gamintojas turi specifinius vonios apdailų tvirtinimus, kurie suteikia papildomą stabilumą voniai.

     

 

AKMENS MASĖS VONIOS

 

Šios medžiagos vonios susideda iš kelių sluoksnių. Vidinis sluoksnis - vadinamas akmens liejiniu, yra išliejamas į paruoštą gaminio formą. Išoriniams sluoksniams naudojama emalė su dažais, todėl vonios yra sunkios, sunkiau pažeidžiamos bei patrauklios tekstūros tiek viduje tiek išorėje. Priklausomai nuo gamintojo, jos gali būti blizgios, matinės bei įvarių spalvų. Žinoma, jog už kiekvieną individualų sprendimą reikia atitinkamai ir sumokėti. Žemiau keletas medžiagos bruožų:

Privalumai - Kokybiško gamintojo, akmens masės vonia ne tik tarnaus ilgus metus, tačiau nekeis ir išvaizdos. Dėl kieto paviršiaus, vonios atsparios smulkiems įbrėžimams. Sunki masė suteikia vonioms stabilumo, todėl jausitės užtikrintai naudodamiesi vonia. Gaminio storis leidžia išlaikyti vandens temperatūrą vonioje ilgiau bei slopina krentančio vandens garsą.

Trūkumai – Planuojant vonioje turėti masažinę sistemą ar įmontuotą vonios maišytuvą, turite įvertinti, jog paruošiamieji darbai kainuos Jums brangiau, lyginant su akrilinėmis voniomis. Akmens masės vonios yra mažiau atsparios temperatūros poveikiui lyginant su plieninėmis bei akrilo voniomis. Akmens masės vonioms daro įtaką didelis temperatūros svyravimas. Prieš perkant turite įvertinti vonios dydį bei svorį (akmens masės vonios sveria nuo 80 iki 150 ir daugiau kilogramų), ypatingai, jei vonios kambarys bus namo antrame aukšte. Būna atvejų, kuomet išsirinkę ir įsigiję vonią, klientai neturi galimės jos užnešti. Tuomet lieka keli variantai – kelti vonią per namo balkoną (įvertinkite įrangos ir žmonių samdymą) arba paskubomis rinktis kito modelio ar medžiagos vonią.

    

 

QUARYL MEDŽIAGOS VONIOS

 

Šios medžiagos vonių nėra labai daug, kadangi tai patentuota Villeroy&Boch gamintojo medžiaga. Tai kvarcas maišytas su akrilu. Šios medžiagos vonios – tai tarpinis variantas tarp akrilinės ir akmens masės vonios. Jos turi geriausias akrilo savybes – lengvai valomos, lengvai formuojamos, todėl gaminamos įvarios formos, taip pat tai kartu ir stabilios bei atsparesnės įbrėžimams vonios. Dėl kvarco, gaminiams suteikiamas kietumas bei svoris.

Privalumai – Tai puiki alternatyva akmens masės vonioms. Šios medžiagos vonios išlaiko vandens šilumą, yra atsparesnės įbrėžimams, yra restauruojamos. Neturintis porų paviršius yra lygus ir švelnus tačiau ne slidus. Vonios pasižymi atsparumu UV spinduliams, todėl vonios išvaizdos nepakeis ilgus tarnavimo metus. Šios medžiagos vonios puikiai tinka masažinėms sistemoms bei vonios krašto maišytuvams.

Trūkumai – Pagrindinis trūkumas, tai kaina. Vonios gamybos kaštai yra pakankamai dideli, turint omenyje, jog gamintojas aukščiausios klasės. Jų vonios išties itin patogios, vizualiai išpildytos, tačiau priklausomai nuo modelio ir dydžio, kaina gali pasirodyti itin aukšta.

    

 

 

PLIENINĖS VONIOS

 

Šios medžiagos vonios gaminamos presuojant plieno lakštus. Priklausomai nuo gamintojo bei modelio sienelių storis gali svyruoti tarp 2–3,5 mm. Plieno lakštai dengiami emale.

Privalumai - Pati medžiaga yra viena atspariausių įbrėžimams, chemikalams, smūgiams ir net smilkalams ar degimo žymėms. Tai medžiaga turinti gerą šilumos laidumą. Tai aktualu žmonėms, kurie įrenginėja būstus nuomai. Patvari ir ilgaamžė medžiaga leidžia išlaikyti vonią patrauklią ilgą laiką. Žinoma, norint gauti visus plieninių vonių privalumus, reikėtų atidžiau rinktis ir gamintoją, nes rinkoje visuomet atsiras pigesnių prekių, tačiau jų gamyboje gali būti taupoma medžiagos kokybės sąskaita, ko pasekoje emalė gali suskilinėti arba atsiradus įbrėžimams vonia gali pradėti rūdyti.

Trūkumai – Plieninės vonios negalima pažeisti mechaniškai, kitu atveju ji pradės rūdyti. Dėl šios priežasties norint tokioje vonioje turėti masažinę sistemą ar vonios maišytuvą, tai reikia derinti su gamintoju. Žinoma, tokios paslaugos kainuoja itin daug. Plienas yra šalta medžiaga, todėl prisilietimai prie tuščios vonios nėra tokie malonūs. Dažnu atveju, plieninės vonios neturi apdailinių plokščių arba jei jas galima pritaikyti, vizualiai nėra labai patrauklios (žinoma, nuomonės šiuo klausimu gali skirtis).

    

Kokios formos vonia tinkamiausia Jums?


Kampinės arba asimetrinės vonios

Vienas iš populiariausių sprendimų – asimetrinės vonios. Šios formos vonios puikiai išnaudoja vonios kambario erdvę ir pasiekia maksimalų patogumą. Pasirinkimas platus, todėl net ir mažiausius vonios kambarius turintys klientai, gali rasti sau tinkamą modelį. Kampinės vonios itin patogios, tačiau renkantis būtina įvertinti ar turėsite ne tik vietos pačiai voniai, tačiau ir ar liks vietos kitiems vonios kambario atributams.

Laisvai pastatomos vonios

Tai itin patrauklus pasirinkimas dideliuose vonios kambariuose. Šios vonios labai populiarios nuosavuose namuose, nes lyginant su daugiabučiais, klientai gali skirti didesnį plotą vonios kambariui įrengti. Žinoma, šio tipo vonios turi aukštesnę kainą, lyginant su kitais tipais, tačiau didėjant gamintojų skaičiui bei atsirandant paprastesniems technologiniams sprendimams, galima rasti sprendimų ir už prieinamą kainą. Šio tipo vonios dažniausiai būna pagamintos iš akrilo arba akmens masės dėl stabilumo bei išorės apdirbimo.

Stačiakampės vonios

Klasikinės, stačiakampio formos vonios išlieka populiarios visais laikais. Tai optimalus pasirinkimas, turint omenyje patogumą joje maudantis bei galvojantiems apie vonios sienelę. Stačiakampės vonios turi plačiausią sienelių pasirinkimą. Įvairūs vonių dydžiai leidžia pasirinkti vonią, turint bet kokį vonios kambarį. Žinoma, turint vonios kambaryje mažai vietos, rekomenduojame rinktis dušo kabiną, tačiau jei žmogus tvirtai nusprendęs turėti vonią, jų ilgiai prasideda nuo 1,2 metro ilgio.

Vonių gamintojai. Mūsų nuomonė apie keletą iš jų


Ravak vonios

Čekų gamintojas, vienas populiariausių pasirinkimų tiek pabaltijo šalyse tiek rytų Europos dalyje. Turi atstovybę, servisą bei sandėlius Lietuvoje, todėl daugelis modelių pristatomi itin operatyviai. Orientuojasi į akrilines vonias ir siūlo vieną iš plačiausių asortimentų. Vonios parduodamos moduline sistema - sudaryta iš atskirų dalių: vonios dubens, atramos, apdailinės plokštės, sifono bei tvirtinimo dalių. Komplektuodami tik iš tų dalių, kurių Jums reikia, nepermokate už nereikalingas dalis, tačiau rinkdamiesi, atidžiai įvertinkite susidarančią kainą, nes dažnu atveju žmonės nesusirenka visų reikiamų detalių. Galutinė vonios kaina visuomet priklauso nuo pasirinktų dalių. Gamintojo privalumas – puikiai suderinti produktai tarpusavyje tiek funkcionaliai tiek vizualiai. Daugelis vonių (ypatingai kalbant apie asimetrines) turi pritaikytas vonios sieneles. Tai palengvina pasirinkimą, nes nereikia galvoti apie techninius dalykus, tiks sienelė prie vonios ar netiks.

 

Kyma vonios

Lietuvių gamintojas, veikiantis kiek daugiau nei 20 metų. Orientuojasi į akrilinių vonių gamybą bei masažinių sistemų montavimą. Puiki alternatyva Ravak ar Roltechnik gamintojams. Per ilgus gyvavimo metus, įmonė surinko pakankamą partnerių ir tiekėjų bagažą, todėl gali pasiūlyti kokybiškas vonias, o gamyba ir sandėliavimas Lietuvoje suteikia galimybę sumažinti produktų kainas, todėl galima atrasti puikių gaminių už prieinamas kainas.

 

Vispool vonios

Latvių gamintojas, pradėjęs akmens masės vonių gamybą dar 2000 – aisias metais. Patentavo savo gamybos procesus bei medžiagas „Marmoryl“ technologija ir sparčiai išpopuliarėjo Europoje. Mūsų nuomone, tai vienas iš patikimesnių gamintojų, kuomet kalbame apie akmens masės vonias. Gamintojas gali pasiūlyti ne tik įvairaus dydžio bei formų vonias, tačiau ir individualius sprendimus, kai reikia specifinės spalvos ar dydžio.

 

PAA vonios

Dar vienas patikimas Latvių gamintojas, turintis sėkmingą veiklos istoriją ir dirbantis baltijos šalyse bei Europoje. Asortimente turi begalę modelių, spalvų, be koncepcijų. Gamina ne tik vonias, tačiau ir praustuvus. Atstovybė Lietuvoje užtikrina sklandų darbą bei iškilusių problemų operatyvų sprendimą. Tai neabejotinai stiprus konkurentas Vispool vonioms, todėl kalbant apie gamintojų pasirinkimą viską lemia konkretūs modeliai bei kainos.

 

Kaldewei vonios

Tai gamintojas, skaičiuojantis 100-uosius metus nuo atsiradimo ir yra absoliutus lyderis plieno vonių bei kitų produktų gamyboje. Vonios ne kartą laimėjusios dizaino apdovanojimus, o kokybę patvirtina gamintojo suteikiama 30 metų garantija. Pasiūla itin plati – nuo klasikinių stačiakampių vonių iki itin aukšto meistriškumo reikalaujančių sprendimų. Gamintojas siūlo ne tik pačias vonias, tačiau ir visus su jomis susijusius priedus, todėl galite būti tikri, jog rasite viską ko Jums reikia.