Klozetų dangčiai

Įprastai klozetą dengia klozeto dangtis. Šis priedas atlieka apsauginę funkciją ir yra papildoma dizaino detalė. Vieni unitazo dangčiai yra universalūs ir tinka daugeliui unitazų, kiti gaminami išlaikant dizaino vientisumą ir yra skirti konkretiems unitazams ar gaminių linijoms. Paprasti tualeto dangčiai neturi sumontuotų elektroninių jutiklių, apšvietimo ar automatinio valdymo. Šios funkcijos priskiriamos prie išmaniųjų klozetų sistemų. Įprastai dangčiai atidaromi ir uždaromi rankiniu būdu, o uždarymo slopinimas ar kiti veiksmai atliekami mechaniniu būdu.


Išsirinkti dangtį nėra sudėtinga. Reikia žinoti, kuo klozeto dangčiai skiriasi ir kokius privalumus gali turėti. Unitazo dangtis gali kainuoti pigiai: nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų. Nebūtinai pats brangiausias modelis bus geriausias ar idealiai tiks prie turimo klozeto. Galima sakyti, kad klozeto dangtį pakanka derinti prie klozeto, nes šie du elementai kartu sudaro funkcinę ir vaizdinę visumą. Jei klozetas tinka bendroje kambario aplinkoje, tuomet priderintas unitazo dangtis taip pat derės.


Ką reikia žinoti renkantis klozeto dangtį?


Klozetų dangčiai ne tik papildo dizainą ir atlieka uždengimo funkciją. Kaip ir kiekvieną tualete esantį paviršių, jį reikia valyti. Nors dangtis yra sąlyginai nedidelis, bet turi didelį plotą, kurį tenka prižiūrėti, nes valyti tenka abi dangčio puses bei sunkiai pasiekiamas vietas šalia vyrių. Higieniškai aplinkai palaikyti ir nesunkiai priežiūrai užtikrinti rekomenduojama rinktis dangtį, kurį galima lengvai nuimti ir vėl uždėti. Nuėmę dangtį ne tik galėsite patogiau jį nuvalyti ir pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas, bet tokiu būdu pilnai atidengsite klozetą, todėl turėsite galimybę nuvalyti klozeto plotą, kurį įprastai dengia dangtis ir vyriai.


Skirtingos unitazo dangčių medžiagos


Dauguma klozeto dangčių gaminami iš kieto plastiko, dar vadinamo polipropilenu. Ši medžiaga visiškai tenkina poreikius, kurie reikalingi unitazo dangčiui. Medžiaga yra pakankamai tvirta, kad vidutinio storio dangtis galėtų išlaikyti žmogaus svorį. Dangčio paviršius yra malonus liesti iš visų pusių ir yra mažiau laidus temperatūrai, nei unitazas, todėl nesukelia nemalonių pojūčių prisilietus net tuomet, kai patalpoje nėra itin šilta.


Lengvesnei priežiūrai gaminami dangčiai, kurių paviršiai padengti sidabro jonais. Nuo seno žinoma sidabro savybė naikinti bakterijas panaudota ir dangčių gamyboje. Šie paviršiai yra palanki terpė mikroorganizmų plitimui, todėl sidabro jonai pasirinkti neatsitiktinai.


Atidarymo ir uždarymo mechanizmas yra būtina funkcija, kurią privalo turėti dangtis. Ši savybė gali būti ir silpnoji mechanizmo vieta. Papildomai apsaugai sukurti ir darinėjimo apsaugai naudojami vyriai, pagaminti iš nerūdijančio plieno. Ši metalo rūšis pasižymi didesniu tvirtumu, nei paprastas plienas ar kiti įprastiniai metalų lydiniai.


Švelniai užsidarantys dangčiai


Pati populiariausia papildoma funkcija, kurią turi klozetų dangčiai – švelnus užsidarymas. Nors šią sistemą daugelis gamintojų vadina skirtingais pavadinimais, jų esmė – išvengti staigaus dangčio ir sėdimosios dalies susidūrimo ir sukelto smūgio garso. Ši ypatybė populiari, bet ja aprūpinti ne visi dangčiai, todėl prieš perkant derėtų pasitikslinti individualiai.


Klozeto dangčiai internetu


Klozeto dangtis pigiai gali būti įsigytas internetu. Turbūt pats paprasčiausias būdas pamatyti ir palyginti kainą, rasti pigiai įkainotas prekes ir užsakymą patogiai gauti nurodytu adresu.

Naujos paskyros kūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijungti Arba Atkurti slaptažodį