Sklandžiam aptarnavimo internetu proceso užtikrinimui "LaikasNamams" svetainėje naudojame slapukus. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą- Duomenų apsauga ir Privatumo politika

Suprantu
Prekių kategorijos
Turite klausimų?

KlozetaiAprašymas

KLOZETAI - RENKAMĖS TINKAMIAUSIĄ.

MŪSŲ PATARIMAI PADĖSIANTYS NENUSIVILTI PASIRINKIMU

 

Vonios kambario įranga keičiama maždaug kas 10 metų, todėl visuomet rekomenduojame atidžiai įvertinti visus gaminių aspektus, jog visą tą laiką netektų dėl ko nors gailėtis arba keisti, žinoma taip atveriant savo piniginę plačiau. Ne išimtis ir unitazai. Skiriant šiek tiek savo laiko bei pasitarus su specialistais, įsigytais produktais galėsite džiaugtis kur kas ilgiau! Akivaizdu, jog geros prekės kainuoja ne taip pigiai, kaip norėtųsi, tačiau supratimas, jog tai kasdienio naudojimo ilgaamžiai daiktai, padeda tinkamai viską įvertinti.

Besikreipiantys klientai, visuomet gauna mūsų išsamius paaiškinimus dėl techninių niuansų, gamintojų skirtumų bei kitų kylančių klausimų. Tiems, kurie mėgsta analizuoti patys, žemiau pateikiame mūsų praktikoje sukauptus pastebėjimus. Suprantame, jog klausimų kyla kur kas daugiau, todėl stengsimės visuomet pildyti aktualia informacija, tačiau nekantriausieji gali drąsiai kreiptis į mus. Pasistengsime atsakyti į visus klausimus ir nukreipti tinkama linkme kokybiškų produktų ieškotojus.

Pakabinamas klozetas. Ką verta žinoti?

 

Itin svarbus techninis dalykas – montuojant pakabinamą klozetą būtinas potinkinis rėmas. Jis nebūtinai turi būti to paties prekinio ženklo, kadangi tvirtinimo taškų matmenys yra standartiniai ir netgi gali reguliuotis (priklauso nuo gamintojo). Visgi atkreipti dėmesį į šiuos matmenis būtina, nes montuojant rėmą, tvitinimo taškus reikia sureguliuoti pagal klozetą.

Sumontavę rėmą bei apklijavę jį plytelemis išorėje turėsite tik paliktus tvirtinimo taškus, kurių nebegalėsite reguliuoti. Norėdami palengvinti Jūsų paieškų procesą, tiek mes, tiek kiti pardavėjai pradėjo siūlyti jau sukomplektuotus potinkinius rėmus su klozetais. Manome, jog tai sutaupo Jūsų laiką bei dvejones dėl prekių suderinamumo.

Nusprendus rinktis ne komplektus, rekomenduojame suskubti domėtis potinkiniais rėmais, vos pradėjus planuoti vonios kambario įrengimą, kadangi patys klozetai bus montuojami tik vonios kambario įrengimo pabaigoje, o potinkiniai rėmai visgi reikalingi pačioje darbų pradžioje.

Dažnai tenka gelbėti klientus su itin skubiais pristatymais, kuomet ši smulkmena nebūna išspręsta laiku. Džiaugiamės kiekvieną kartą pagelbėję, tačiau turite įvertinti, jog ne visa produkcija palaikoma Lietuvoje, todėl 3-4 savaičių pristatymas Jums gali sukelti tikrų nepatogumų.

Be abejonės, pakabinamas klozetas vonios kambaryje suteikia didesnės erdvės pojūtį, o taip pat ir valymas šiek tiek lengvesnis dėl priėjimo prie visų kampelių. Neverta pergyventi ir dėl svorio atlaikymo, nes dauguma rėmų ir klozetų atlaiko iki 400 kilogramų svorį. Pakabinami klozetai turi tikrai platų pasirinkimą, todėl drąsiai galite rinktis pagal dydį, formą, spalvą bei kitus Jums svarbius parametrus.

Pastatomas klozetas. Į ką atkreipti dėmesį?

 

Nusprendus pasirinkti pastatomą klozetą, čia pasirinkimų painiava nesibaigia. Galite rinktis pilnai prie sienos pristatomą klozetą arba šiek tiek atitrauktą. Taip pat su universaliu (horizontaliu) nuoteku arba vertikaliu. Reikia atkreipti dėmesį į vandens pajungimą. Galima rinktis su „lėtai“ nusileidžiančiu ar paprastu dangčiu.. Pasirinkimų gausa glumina ir kelia abejonių, todėl padėsime aptarti keletą momentų.

Mūsų nuomone, svarbiausia techniniai dalykai, nuo kurių priklauso ar Jūs liksite patenkinti gaminiu. Renkantis labai svarbu įvertinti vandens bakelio sandarą. Dauguma naujų ir kokybiškų modelių turi dviejų dalių bakelį (plastikinį vidinį ir keraminį išorinį). Tai leidžia šiek tiek sumažinti vandens nuleidimo garsą bei išvengti bakelio rasojimų. Svarbu, jog būtų dvigubas vandens nuleidimo mechanizmas. Tai padės efektyviai taupyti vandenį. Atkreipkite dėmesį, ar gamintojas turi atstovybę, kuri užtikrina atsarginių dalių tiekimą. Judantys mechanizmai vandenyje bei tarpinės nėra ilgaamžiai, todėl įvertinkite tai, jog vėliau nereikėtų keisti viso unitazo tik dėl mechanizmo.
Kaip pakabinami klozetai, taip ir pastatomi turi įvairias vandens nuplovimo technologijas (apie jas galite paskaityti šiek tiek žemiau).

Berėmiai klozetai – „Rimless“, „Directflush“, „Aquablade“ ir daugelis kitų

 

Kas slepiasi po šiais įmantriais pavadinimais? Tai jau keletą metų sekanti ir panašu labai populiarėjanti tendencija gaminti klozetus be vadinamo keraminio apvado klozeto puodo viršuje. Klozetą apiplaunantis vanduo teka ratu minimalistiniuose grioveliuose arba vidiniu paviršiumi. Ką gamintojai norėjo pasiekti? Dizainas primena praustuvo dubenį, be jokių paslėptų ertmių. Visiškas patogumas valant klozetus, ko pasekoje pagerinta higiena. Lengviau tekantis vanduo – efektyvesnis panaudojimas.

Vienas populiariausių klausimų – Ar tokio tipo unitazai nesitaško nuleidžiant vandenį (Visgi rėmelis sumažintas arba jo visai nėra)?
Išties vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Kadangi klozetai gaminami iš keramikos, tai jų paviršiaus lygumas negali būti labai lygus. Vieni šiek tiek taškosi, kiti visiškai nesitaško. Verta atkreipti dėmesį, jog įsigijus tokios technologijos klozetą, reikėtų jį suderinti su potinkinio rėmo paduodama srove. Tvarkingai sureguliuotas vandens padavimas ir kokybiškas klozetas užtikrins, jog nuleidžiant vandenį, jis netaškys Jums ant vonios kambario grindų.

Išmanūs klozetai. Mada ar butinybė?

 

Šiuo metu stebime ir, tiesą sakant, dalyvaujame išmaniųjų klozetų populiarėjimo procese. Tai nėra itin staigus perversmas, tačiau pamažu atsiranda vis daugiau gamintojų, kurie ryžtasi kurti tokio tipo klozetus. Vėlgi, pasirinkimo apstu – galima rinktis visą išmaniojo klozeto sistemą, o galima pasirinkti tik dangtį. Nors kompiuterinių technologijų naudojimas mums atrodo vis dar šiek tiek keistas, tačiau Japonijos pavyzdys rodo, jog tai tik laiko klausimas, kuomet mūsų namai taps išmanūs, o ne išimtis ir klozetai. Dabar visi skeptiškai žiūrintis į tai, laikui begant galbūt pakeis nuomonę ir patys to nepastebės. Nors unitazo dangčio pašildymas, naktinis apšvietimas, išmanus apiplovimas, didesnė higiena ar klozeto valdymas telefonu atrodo žaismingai ir įdomiai, tačiau tokių gaminių kaina Lietuvoje vis dar šiek tiek aukštoka. Galime tik viltis, jog atsirandant vis daugiau gamintojų ir tobulėjant technologijoms, ateityje turėsime prieinamų kainų, kokybiškus įrenginius, kurie galės pakeisti įprastus klozetus. Nors mes, konservatyvesni žmonės vertiname tai, kaip madą, manome, jog netolima ateitis parodys ar tai virs būtinybe.

Populiaresnių keramikos gamintojų apžvalga

 

Lietuvoje turime itin platų parduotuvių ir tiekėjų pasirinkimą, todėl ir prekinių ženklų gyva galybė. Vieni jų kokybišesni, kiti turi trūkumų, treti turi nuostabių vizualinių sprendimų. Net ir išrankiausieji gali atrasti kas jiems patiks ir tiks.
Duravit, Laufen, Vitra, Ideal Standard, Kerasan, Roca... Tai tik keletas vardų, su kuriais tikriausiai susidursite ieškodami klozetų. Suprantame, jog pirmą kartą žvelgiant į šiuos gamintojus neturite jokio supratimo, kuris būtų Jums geriausias, todėl žemiau pasistengsime aprašyti ir nuolat papildyti sąrašą su trumpais komentarais apie kiekvieną iš gamintojų.

Laufen unitazai

 

Daugiau nei 100 metų patirtį turintis gamintojas iš Šveicarijos yra neabejotinai vienas iš lyderių keramikos gaminių srityje. Gamyba vyksta Šveicarijoje, Austrijoje ir Čekijoje. Tai labai platų asortimentą siūlantis gamintojas, besistengiantis įtikti net išrankiausiems klientams. Gamintojas bendradarbiaudamas su partneriais gali pasiūlyti visą, techniškai ir vizualiai suderintą vonios įrangą. Tai itin patogu, siekiantiems vientisumo vonios kambaryje. Kalbant apie klozetus, kaip ir kiti lyderiaujantys gamintojai, Laufen gali pasiūlyti naujausių mados tendencijų ir santechnikos technologijų gaminius. Laufen turi atstovybę Lietuvoje, todėl iškilus bet kokiai problemai ar klausimui, tai sprendžiama itin operatyviai. Asortimento kainos svyruoja nuo vidutinio iki aukšto lygmens.

Villeroy&Boch unitazai

 

Vienas iš lyderių ir seniausių gamintojų Europoje. Atpažįstamas kaip aukštos kokybės prekinis ženklas visame pasaulyje. Štai kodėl, tai vienas iš inovacijas ir madas diktuojančių gamintojų. Sutinkame, jog gaminių kainos gali pasirodyti aukštos, tačiau gamintojas turi itin platų asortimentą, suskirstytą į kolekcijas, nuo standartinių formų iki visiškai išskirtinių, todėl manome, jog kiekvienas gali išsirinkti ne tik patinkantį bet ir prieinamos kainos produktą. Taip pat, galintis pasiūlyti ne tik keramikos gaminius, tačiau ir vonios kambario baldus, aksesuarus, maišytuvus ir kitą svarbią vonios įrangą. Kokybę vertinantis gamintojas, suteikia pakankamai ilgus garantinio aptarnavimo terminus (priklauso nuo gaminio). Taip pat turintis garantinį aptarnavimą ir atstovybę Lietuvoje. Užtikrinantis pagrindinių atsarginių dalių palaikymą. Pastebime, jog svarbu, kad gamintojas atsižvelgia į seniai įsigijusius produkciją klientus. Kaip pavyzdys, įsigijus unitazą, jam dangtį įsigyti galėsite nors ir po 10 metų po to modelio gamybos nutraukimo (žinoma, negalime garantuoti už kiekvieną modelį, tačiau mūsų praktika rodo, jog daugeliui besikreipusių klientų, galėjome pagelbėti su seniai nebegaminamų produktų atsarginėmis dalimis).

Ifo klozetai

 

Vienas iš geriausią keramiką siūlančių gamintojų, įsikūręs Švedijoje. Produkcijos kokybė Lietuvoje jau seniai įvertinta ir tai puikiai žinomas keramikos tiekėjas. Siūlantis skandinaviško stiliaus klozetus, praustuvus, dušo kabinas ir kitą vonios įrangą. Deja, vienintelis trūkumas – siauras asortimentas. Panašu, jog skandinavai nėra labai išrankūs šiuo klausimu. Yra keletas gerai išdirbtų modelių ir naujienos pasirodo gana retai.

Gustavsberg klozetai

 

Taip pat skandinaviškas prekės ženklas, priklausantis Villeroy&Boch koncernui. Tai parodo, jog kokybė produkcijoje užtikrinta. Kaip ir Ifo, šis gamintojas turi keletą produktų linijų ir naujienos yra retos, tačiau produkcija išdirbta iki smulkmenų, todėl nesusidursite su problemomis. Gaminių kainos vidutinio segmento, todėl už prieinamą kainą įsigijate kokybišką, patikimą produkciją, dėl kurios nereikės rūpintis ilgus tarnavimo metus. Atstovybė užtikrina atsarginių dalių tiekimą ir garantinį aptarnavimą.