Sklandžiam aptarnavimo internetu proceso užtikrinimui "LaikasNamams" svetainėje naudojame slapukus. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą- Duomenų apsauga ir Privatumo politika

Suprantu
Prekių kategorijos
Turite klausimų?

PlautuvėsAprašymas

Virtuvės plautuvių įvairovė - 3 mūsų klausimai padėsiantys nepasimesti gausoje!


Plautuvė – vienas svarbiausių santechnikos elementų virtuvėje. Tai pagalbininkas, tiek ruošiant maistą, tiek tvarkant indus. Šis elementas turi ne tik patraukliai atrodyti, tačiau ir kuo geriau išpildyti Jūsų poreikius. Rinkoje yra daug gamintojų, kurie siūlo įvairiausius sprendimus, tačiau atėjus metui įsigyti plautuvę, pradeda suktis galva nuo medžiagų, dydžių ir tipų gausos. Plautuvės gali būti nerūdijančio plieno, keraminės, akmens masės ar sintetinės. Taip pat kiekvienas iš šių tipų, papildomai skirstomas į montuojamus ant stalviršio, po stalviršiu ir lygiai su stalviršiu. Apie technines plautuvių savybes galite paskaityti mūsų praktiškų patarimų sklityje – Virtuvinių plautuvių privalumai ir trūkumai.

Prieš pasirenkant virtuvės plautuvę...


po stalvirsiu montuojama plautuveKad būtų lengviau, galima atsakyti į klausimus, kurie padės nukreipti tinkama linkme ir pasirinkti patį geriausią sprendimą Jums:
- Koks stalviršis bus (yra) virtuvėje?
Klausimas, kuris padeda pasirinkti tinkamą plautuvės tipą.
 a) Stalviršis iš drožlių plokštės, dengtas laminatu – tinkamos ant stalviršio montuojamos plautuvės. Kitų tipų plautuvės negalimos montuoti, dėl stalviršio drėgmės įgeriamumo. Šiuo atveju, bandant plautuvę montuoti po stalviršiu ar lygiai su juo, ilgainiui stalviršyje susikaups drėgmė ir jį paprasčiausiai sugadins. Pasekmės gali kainuoti labai daug, įvertinant stalviršio gamybą bei keitimą.
b) HPL, akmens masės ar kitos, drėgmei atsparios medžiagos stalviršis – tinkamos visų tipų plautuvės, todėl drąsiai galite rinktis patinkančius modelius. 

- Kokio dydžio plautuvės reikia?akmens mases plautuve stg 614
Tai klausimas, kuris apjungia Jūsų galimybes,poreikius ir norus. Svarbu atkreipti dėmesį, jog stalviršiai būna 55 arba 60 cm pločio. Jei pas Jus yra siauresnis stalviršis (55 cm), tuomet Jums būtina siaura plautuvė, tokia kaip Franke STG 614 arba Franke ETN 614. Jei Stalviršis standartinis 60 cm pločio, tai Jums tiks bet kuri standartinio pločio (50 cm) plautuvė.
Gamintojai dažnai nurodo, jog plautuvė yra skirta tam tikro pločio spintelei, dažniausiai tai 45 cm, 60 cm, 80 cm.Norime atkreipti Jūsų dėmesį, jog nemaišytumėte stalviršio pločio ir šio matmens, nes gamintojų nurodomas spintelės plotis, tai minimalus atstumas tarp po plautuve esančių baldų sienelių.Plautuvės gali būti skirtos spintelėms nuo 30cm iki 80cm. Kaip jau supratote, šis atstumas skirtas, plautuvės dubeniui įstatyti. Visos plautuvės ilgis, priklausomai nuo modelio,svyruoja nuo 20cm iki 116cm. Todėl tinkamiausią pasirinkimą atliksite įvertinę Jūsų virtuvės dydį, spintelės plotį ir savus poreikius.
franke plautuve mrg 611-62

 

Jei virtuvė nedidelė galima rinktis vieno dubens (pavyzdžiui: Franke MRG 610-42) arba kompaktines 62cm ilgio plautuves su nedidelėmis nusausinimo plokštumomis (pavyzdžiui: Franke BFG 611-62).
Mėgstantiems suktis virtuvėje, turintiems joje vietos, funkcionalesnis sprendimas būtų plautuvės nuo 78cm iki 100cm ilgio. Šių dydžių plautuvės turi ne tik nusausinimo plokštumas nuplautiems maisto produktams ir indams sudėti. Galima pasirinkti ir su antru, nedideliu dubenėliu, tarnaujančiu smulkiems produktams sudėti ar juos nusausinti (pavyzdžiui: Franke BFG 651). Suprantama, jog esama labai daug individualių sprendimų ir kiekvienas virtuvės projektas gali būti išskirtinis, todėl yra gausybė plautuvių variacijų.
Patarimas! Plautuvės forma ir spalva – stiliaus išraiška, tačiau nereikėtų pamiršti, jog plautuvėje turėtų tilpti ir puodas bei kepimo skarda. Todėl esant poreikiui, galite įmontuoti plautuvę su dideliu dubeniu (pavyzdžiui: Franke MRG 611-78 XL).

- Kokios spalvos plautuvės norima?
Siekiant išpildyti kiekvieno norus, gamintojai siūlo platų atspalvių spektrą.Visi gamintojai atsižvelgia, arba bent jau stengiasi atsižvelgti,į tuo metu baldų rinkoje vyraujančias spalvas. Geras to pavyzdys, jog Franke plautuvių asortimente galite rasti 10 skirtingų atspalvių granitinių (akmens masės plautuvių) bei 6 keraminių plautuvių spalvas. Plautuvių atspalviai pasipildo ir būna išimami kiekvienais metais, atsižvelgiant į to meto dizaino tendencijas.