Sklandžiam aptarnavimo internetu proceso užtikrinimui "LaikasNamams" svetainėje naudojame slapukus. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą- Duomenų apsauga ir Privatumo politika

Suprantu
Prekių kategorijos
Turite klausimų?

Garų surinktuvai

Puslapis: 1/2
Rikiuoti pagal: Pavadinimą | Kainą
Prekių puslapyje: 24 32 48
1 2
139,00 €
226,00 €
641,00 €
609,01 €
119,00 €
Puslapis: 1/2
Rikiuoti pagal: Pavadinimą | Kainą
Prekių puslapyje: 24 32 48
1 2


Aprašymas

Nežinote koks garų surinktuvas tinkamiausias Jūsų virtuvei ir kokį jo tipą pasirinkti? Norime Jums padėti. Šiuolaikinis žmogus nebeįsivaizduoja savo virtuvės be gartraukio, kuris ne tik pašalina kvapus bet ir neleidžia kauptis drėgmei. Įvairiausių dizainų, patikimų gamintojų gartraukiai tiks kiekvieno skoniui ir virtuvei. Išskyrėme pagrindinius gartraukių tipus bei kitus svarbiausius ypatumus į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šį prietaisą.
Įmontuojami arba kabinami po spintele gartraukiai dažniausiai pasirenkami mažesnėse virtuvėse norint sutaupyti vietos, o montuojami prie sienos - didesnėse erdvėse. Garų surinktuvaikabinami po spintele arba atskirai - tai mažų gabaritų gartraukiai tinkantys mažoms virtuvėms, kuriose pakanka minimalaus galingumo gartraukio. Teleskopiniai/ištraukiamieji gartraukiai - sumontavus gartraukį spintelėje matysite tik gartraukio briauną, kurią ištraukus į priekį gartraukis pradės veikti. Yra ir gartraukių be briaunos, todėl galite pritaikyti tokio pat baldinio fasado briauną kaip ir Jūsų spintelės. Ištraukus gartraukio dalį traukimo plotas šiek tiek padidėja. Šis tipas puikiai tiks jei virtuvės lubos žemos. Pilnai įmontuojami gartraukiai beveik nepastebimi, nes montuojami spintelės dugne. Šie gartraukiai gali turėti efektyvų perimetrinį ištraukimą, kuris traukia gartraukio perimetre esančiomis angomis intensyviau, lyginant su įprastais gartraukiais. Erdviniai/salos gartraukiai – montuojami lubose, didesnėse erdvėse, kuriose kaitlentės yra ne prie sienos. Šio tipo gartraukiai yra vieni galingiausių, bet ir vieni brangiausių. Kamino tipo/montuojami prie sienos gartraukiai – dažnai su specialiu kaminu vedančiu į ventiliacijos angą arba be įdomesnio dizaino ir be kamino. Šio tipo gartraukių galite rasti pačių įvairiausių dizainų, todėl jei ieškote kažko išskirtinio, žiūrėkite būtent šį tipą. Kampiniai gartraukiai puikiai tiks montuoti specifinėje vietoje - virtuvės kampe. Jei neturite vietos spintelėse ar ant sienos - ne bėda! Integruokite gartraukį į stalviršį arba įsigykite jau kartu su kaitlente. Tai vieni inovatyviausių gartraukių. 

Pasirinkus gartraukio tipą - labai svarbu atkreipti dėmesį ir kitus jo parametrus. Vienas iš jų gartraukio galingumas (oro ištraukimas). Gartraukio trauka nurodo kiek per valandą jis sugeba sutraukti garų ir kvapų. Garų surinktuvo galingumas gali būti pateiktas variklio, tusčios eigos traukimo arba pagal ES direktyvas EN – 61591 standartu. Pastarasis pateikimas būtų labiausiai atitinkantis tikrovę. Mūsų puslapyje beveik visi gamintojų galingumas pateikiamas būtent pagal šią direktyvą. Tuo tarpu kitur galite rasti ir gartraukio galingumą pateiktą tuščia eiga, kuris dažnai gali viršyti net keletu šimtu m3/h tikrąjį ištraukimą. Apskaičiuoti apytikslį Jums reikalingą gartraukio galingumą galima padauginus plotą iš patalpos aukščio iš x 1,3 (montavimo nuokrypiai) ir gautą rezultatą dauginant iš 6 (minimaliam režimui nustatyti) arba iš 12 (maksimaliam režimui nustatyti). Žinoma, jeigu Jūsų virtuvė sujungta su svetaine kvadartūra bus žymiai didesnė, todėl nenustebkite, kad su tokiu ištraukimu gartraukio galite ir nerasti, nes dažniausiai jų galingumas intensyviu režimu siekia 700-800 m3/h.

Dar vienas aspektas į kurį labiausiai atkreipiamas dėmesys renkantis gartraukį tai - triukšmo lygis. Triukšmingumas matuojamas decibelais (dB). Dažniausiai kuo didesnis gartraukio galingumas tuo didesnis ir bus skleidžiamas garsas. Didinant ištraukimo lygį didės ir garsas, nes ir ventiliatorius pradeda greičiau suktis taip sukeldamas didesnį triukšmą. Standartinis triukšmingumas svyruoja nuo 40 iki 70 dB. Palyginimui 40 dB prilygsta šnabždėjimui, 50 dB įprastinei kalbai, o 70 dB – garsiai kalbai. Dažnai brangesni gartraukiai su vienu varikliu yra tylesni ir turi didesnę ištraukimo galią lyginant su žemesnės klasės gartraukiais su keletu varikliu. Iš visų variklių tipų išorinis variklis, kurį galima išnešti į kitą patalpą, yra vienas tyliausių, tačiau jis kainuoja daugiausiai bei nedaugelis modelių turi šį pasirinkimą.

Be visų šių parametrų reikėtų atkreipti dėmesį į gartraukio apšvietimą ir filtro užterštumo indikatorius. Pažangus LED apšvietimas primena naturalią šviesą ir yra energetiškai taupesnis lyginant su halogeniniu. Taip pat LED apšvietimo neprireiks keisti visą prietaiso gyvavimo laikotarpį. Filtro užterštumo indiktoriai būna ne visuose modeliuose, bet tai labai praktiška funkcija, nes Jums nereikės prisiminti kada paskutinį kartą keitėte filtrą. Tai matysite ant gartraukio valdymo panelės, dažniausiai pradeda mirksėti kažkuris mygtukas taip Jums pranešdamas, kad anglinis arba metalinis filtras jau užterštas ir jį reikėtų keisti nauju arba tiesiog išplauti. Taigi įsigijus gartraukį su šia funkcija tikrai neprarasite gartraukio efektyvumo ir palaikysite jį tvarkingą.Išsirinkus prietaisą nepamirškite jo prižiūrėti, kad jis dirbtų kuo efektyviau ir galėtumėte džiaugtis virtuvėje švaresniu oru. Kaip išlaikyti gartraukio efektyvumą galite skaityti kitame mūsų straipsnyje čia, o jei turite dar klausimų - kreipkitės šioje nuorodoje nurodytais kontaktais.